1 » 2 » Co powinien posiadać nowoczesny laptop...3

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Co powinien posiadać nowoczesny laptop...

Data dodania: 18-04-2016

alt
Technologia podąża w kierunku miniaturyzacji w każdej dziedzinie życia. Zaczynając od telefonów komórkowych, poprzez sprzęt audiowizualny, na komputerach kończąc. Dzięki temu otrzymujemy coraz to nowocześniejsze modele laptopów, które mogą zwiększyć nasz komfort pracy, a przede wszystkim uczynić nas bardziej mobilnymi. Czym powinien się charakteryzować taki nowoczesny laptop? Poniżej prezentujemy pięć naszym zdaniem najważniejszych cech, które taki sprzęt wyróżniają.
 

Nowoczesny laptop posiada wydajny procesor

Najważniejszym elementem nowoczesnego laptopa  jest wydajny i nowoczesny procesor. Procesor powinien być z jak najnowszej generacji, ponieważ posiadają one wszystkie technologie i nowości, wspomagające działanie naszego sprzętu, a do tego są też energooszczędne. Wydajny laptop powinien mieć procesor przynajmniej 4-rdzeniowy. Obecnie najnowsza w laptopach jest szósta generacja procesorów Intel – Core i7, Core i5 lub energooszczędne Core M.
 

Szybki dysk SSD i dużo pamięci RAM

Szybki dysk SSD zapewni duży komfort pracy i płynne działanie naszych ulubionych aplikacji. Sprawi też, że nasz laptop będzie działać cicho. Dodatkowo dysk SSD nie będzie nagrzewać się tak mocno, jak ma to miejsce w przypadku dysków HDD, jest przy tym odporniejszy na wstrząsy, o które w przypadku często przenoszonego laptopa nietrudno.

Prócz wydajnego procesora i dysku SSD istotna jest także kwestia pamięci RAM. Do niedawna za minimum uznawane były 4 GB, ale obecnie jest to już nieaktualne. Nowoczesny i wydajny laptop powinien mieć na pokładzie przynajmniej 8 GB pamięci operacyjnej. W sprzedaży dostępne są modele oferujące w tym względzie jeszcze więcej, co jest oczywiście ich dużym autem.
 

Ekran o wysokiej rozdzielczości z matową matrycą

Nowoczesny laptop oferować powinien ekran o rozdzielczości przynajmniej Full HD (1920 x 1080 pikseli). Parametr ten gwarantuje obraz o dobrej jakości i wysokiej szczegółowości, z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w pracy, ale także podczas oglądania filmów czy w grach. Niektóre z laptopów mogą pochwalić się jeszcze wyższą rozdzielczością – na przykład 2560 x 1440 pikseli.

Prócz rozdzielczości ważny jest również rodzaj zastosowanej matrycy. Najlepiej sprawdza się matowa, ponieważ eliminuje ona dobicia światła. Laptop często wykorzystywany jest poza domem, wtedy świecące słońce nie będzie przeszkadzać w korzystaniu z urządzenia.

Dodatkowym atutem może być również ekran dotykowy osadzony na zawiasach ruchomych w zakresie 360 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu z laptopa korzystać można jak z tabletu.
 

Smukła i wytrzymała obudowa

Nowoczesny laptop powinien mieć smukłą obudowę wykonaną z wytrzymałych i dobrej jakości materiałów. Najbardziej zaawansowane laptopy mogą mieć grubość nawet poniżej 15 mm, a wykonane są z elementów aluminiowych (obudowa) i stalowych (zawiasy ekranu).

Nada mu to niepowtarzalny wygląd i zagwarantuje większą trwałość w czasie eksploatacji. Wszak każdy z nas chce, żeby jego laptop oprócz dużej wydajności cechował się znakomitym designem, który się szybko nie zestarzeje. 
 

Minimum 5 godzin pracy na baterii

Nowoczesny laptop to połączenie energooszczędnych podzespołów – ekranu, procesora, dysku, karty graficznej – oraz baterii o dużej pojemności. Powinno to zapewnić mu przynajmniej 5 godzinną pracę, (bez konieczności ponownego ładowania), a w trybie oszczędzania baterii nawet 7 godzin.


Przejdź do strony głównej
Copyright © 2009 - 2021 AK Partners
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl